-
Nie zatrzymuj się i poczuj wolność – w muzyce i w swoim życiu! Recenzja: Szigeti Juli „Freedom”
If you want to read this review in English, you can do it on Electro Swing Thing website. Wolność. Ten motyw bardzo często pojawia się w utworach. Artyści często po niego sięgają, by udowodnić, że muzyka w pewnym sensie jest wolnością. Bo przecież każdy z nas może słuchać tego, czego chce i wręcz przebierać w wielu rozmaitych gatunkach muzycznych. Ale nie tylko. To właśnie muzyka przenosi nas w różne miejsca, kreuje wspomnienia, kojarzy się z wieloma sytuacjami z naszego życia… Jak wiecie, muzyka stanowi ogromną część mojego świata. Wprost uwielbiam „Freedom” George’a Michaela. Utworu „Freedom” Pharella Williamsa słucham zawsze wtedy, gdy jestem w podróży i mam ochotę wykrzyczeć światu, że…
-
Kilka słów o remiksach: zupełnie nowa interpretacja utworu Good Co w wykonaniu Tony’ego Wellina – „So Pretty”
If you want to read this review in English, you can do it on Electro Swing Thing website. Kiedyś, gdy byłam jeszcze nastolatką, niezbyt podobały mi się remiksy. Wtedy jeszcze nie do końca rozumiałam, dlaczego artyści remiksują utwory innych muzyków. Teraz, gdy jestem już starsza i mam o wiele większą świadomość muzyczną, doskonale wiem, że taka piosenka jest osobistą, totalnie indywidualną i niepowtarzalną interpretacją danego utworu. A do remiksów nie podchodzę już z takim dystansem – doceniam je, bo wiem, że często można w nich odkryć zupełnie coś innego niż w oryginalnej wersji. Tak właśnie było, gdy posłuchałam „So Pretty” Tony’ego Wellina. Od razu wspomnę, że ten utwór pochodzi z…
-
Idealny balans pomiędzy „electro” i „swingiem” w electro swingu. DJ Mibor – „Mad Swing”
If you want to read this review in English, you can do it on Electro Swing Thing website. Już od jakiegoś czasu zauważyłam, że na grupach zrzeszających fanów electro swingu i w komentarzach zamieszczanych pod utworami na YouTube, wiele osób sugeruje, że chcą „więcej swingu w electro swingu”. Lub na odwrót: „więcej electro w electro swingu”. Oczywiście rozumiem, że ile osób, tyle różnych opinii. Sama przyznaję, że nie wszystkie utwory mi się podobają. Dlaczego więc moje recenzje zwykle są pozytywne? Bo chcę pokazać to, co w electro swingu według mnie jest najbardziej godne uwagi – jednak to do Was należy ostateczna decyzja, czy dana piosenka znajdzie się ostatecznie na Waszej…
-
Mistrzowska electro swingowa interpretacja koncertu mistrza epoki romantyzmu. Wolfgang Lohr & DanyloM – „Piano Concerto in E minor No.1”
If you want to read this review in English, you can do it on Electro Swing Thing site. Po fantastycznej wersji utworu „Ballade No. 1” Fryderyka Chopina, która porwała nas do tańca i znalazła się na naszych „ulubionych” playlistach, byłam pewna, że nie jest to ostatnia współpraca Wolfganga Lohra i DanyloM. Z niecierpliwością czekałam na kolejną propozycję od tego genialnego duetu. Gdy dowiedziałam się, że tym razem nagrają swoją interpretację fragmentu koncertu skrzypcowego Felixa Mendelssohna, bardzo się ucieszyłam. I choć nie jestem specjalistką od muzyki klasycznej, to uważam, że w każdym, absolutnie każdym gatunku muzycznym można znaleźć coś dla siebie. A electro swingowa propozycja od Wolfganga Lohra i DanyloM jest…
-
Gdzie są moje miliony z serwisów streamingowych?! Muzyczne Eldorado według Crazy Red Balls i Madam Misfit w piosence „LolliPop”
If you want to read this review in English, you can do it on Electro Swing Thing site. To bardzo żywiołowy utwór z energicznym tempem i przemyślanym instrumentarium. Jednak słuchając go, jest mi przykro, że wiele artystów poświęca naprawdę mnóstwo czasu na to, by stworzyć oryginalny, ciekawy utwór, nie mając praktycznie z tego żadnego zysku. Często produkcja piosenki zajmuje wiele dni a nawet miesięcy, nie wspominając już o wieloletniej nauce gry na instrumentach. „LolliPop” zmusza nas do refleksji i uświadamia, że warto, byśmy raz na jakiś czas zakupili dany utwór lub album naszego ulubionego zespołu lub wykonawcy. Posłuchajcie uważnie tego nowego wydania od Crazy Red Balls i Madam Misfit! Od…