Electro swing,  Moja WIZja muzyki

Idealny balans pomiędzy „electro” i „swingiem” w electro swingu. DJ Mibor – „Mad Swing”

If you want to read this review in English, you can do it on Electro Swing Thing website. 

Już od jakiegoś czasu zauważyłam, że na grupach zrzeszających fanów electro swingu i w komentarzach zamieszczanych pod utworami na YouTube, wiele osób sugeruje, że chcą „więcej swingu w electro swingu”. Lub na odwrót: „więcej electro w electro swingu”. Oczywiście rozumiem, że ile osób, tyle różnych opinii. Sama przyznaję, że nie wszystkie utwory mi się podobają. Dlaczego więc moje recenzje zwykle są pozytywne? Bo chcę pokazać to, co w electro swingu według mnie jest najbardziej godne uwagi – jednak to do Was należy ostateczna decyzja, czy dana piosenka znajdzie się ostatecznie na Waszej playliście. Dziś opowiem Wam trochę o nowym utworze DJ-a Mibora – „Mad Swing”.

Dlaczego zaczęłam od poruszenia tematu komentarzy na temat zbyt małego lub zbyt dużego wpływu jednego konkretnego gatunku muzycznego? Gdyż electro swing od jakiegoś czasu ewoluuje i coraz więcej artystów eksperymentuje. Jednak DJ Mibor to według mnie idealny przykład na to, że można znaleźć odpowiedni balans pomiędzy „electro” a „swingiem”. I możemy to usłyszeć nie tylko w „Mad Swing”, lecz także w doskonałym „Topswing” czy też „Dance into My Dreams”, w którym zaśpiewała genialna Tallulah Goodtimes.

Wracając do „Mad Swing”… Czy Wam też trochę ten utwór przypomina wczesną twórczość Parova Stelara? Jestem więc pewna, że jeśli jesteście jego fanami, to polubicie również utwory DJ-a Mibora. Ta piosenka, o której dziś mowa, zaczyna się mocnym, energicznym klubowym uderzeniem, który już po chwili ustępuje fantastycznym elementom typowym dla swingu: oldschoolowym samplom i wyrazistej sekcji dętej, doskonale zmiksowanym z house’owymi brzmieniami. To typowo klubowy utwór, gdyż jest dość długi – trwa 4 minuty. Jak dla mnie 3 minuty w zupełności by wystarczyły, ale to tylko moja opinia. 🙂

Mad Swing” to według mnie świetna równowaga pomiędzy muzyką elektroniczną a starym swingiem. Bo kto jak kto, ale DJ Mibor vintage mixy robi naprawdę doskonałe!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *