Electro swing,  Moja WIZja muzyki

Wizja przyszłości, czyli co stanie się z nami, gdy w końcu bary zostaną otwarte? Recenzja Crazy Redballs – „Vodka Vodka”

If you want to read this review in English, you can do it on Electro Swing Thing site.

Gdy tylko zobaczyłam tytuł ten piosenki, poczułam nagły przypływ inspiracji. Tak, wiem, jak to brzmi! 🙂 Jednak w Polsce cały czas niecierpliwie czekamy na otwarcie barów i restauracji, a „Vodka Vodka”, czyli nowy utwór Crazy Red Balls, pomimo tego, że został skomponowany przez Rosjan, doskonale zrozumieją również Polacy. I nie tylko dlatego, że w wideoklipie, który został stworzony do tej piosenki, na stole leżą ogórki kiszone, czyli nasza ulubiona przekąska do wódki! 🙂

W moim kraju kultura barowa jest bardzo zakorzeniona. Ludzie z Polski są na ogół bardzo towarzyscy i gościnni. Lubią spotykać się ze znajomymi, uwielbiają latem przesiadywać na ogródkach piwnych, chętnie bawią się na imprezach… W obecnych czasach bardzo nam tego brakuje. Więc gdy wychodzi utwór „Vodka Vodka”, nagle zaczynamy mieć nadzieję, że w końcu nasze życie wróci do normy. Dzięki, Crazy Red Balls!

Początek utworu to motyw zaczerpnięty z muzyki bałkańskiej, który już po kilkunastu sekundach doskonale miesza się z electro swingowym bitem, tworząc fantastyczny muzyczny koktajl! Dla mnie ten wstęp to początek dobrej zabawy!

Na uwagę zasługują świetne sample sekcji dętej – tuba i trąbka to instrumenty, które są mocno zakorzenione we wcześniej wspomnianej muzyce bałkańskiej, a oprócz tego bardzo często wykorzystywane w electro swingu. To połączenie, wraz z melodią z disco-syntezatora, jest naprawdę genialne. A gdy słyszę oldschoolowe wokale kobiet śpiewających w chórkach, „Vodka Vodka” podoba mi się jeszcze bardziej (haha!). Ale bym poszła do knajpy z muzyką na żywo! I pewnie nie tylko ja. 😉

Aż trudno uwierzyć w to, że za aranżację odpowiada jeden człowiek: Vladimir Uspenskii. Myślę, że niedługo electro swingowy świat znów o nim usłyszy!

One Comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *