Electro swing,  Moja WIZja muzyki

Wielki powrót legendarnego electro swingowego duetu! Recenzja: Jamie Berry & Octavia Rose – „Make Me Believe”

If you want to read this review in English, you can do it on Electro Swing Thing website.

Tytuł tej recenzji jest nieprzypadkowy z dwóch powodów. Po pierwsze, tak brzmiał jeden z komentarzy zamieszczony na Youtube pod tą piosenką. Po drugie, Jamie Berry i Octavia Rose za każdym razem wydają prawdziwe przeboje. Utwory, które po prostu nie chcą wylecieć z pamięci i słuchasz ich w kółko. A ostatnio do tych piosenek dołączył kolejny hit – „Make Me Believe”. Słowo „legendarny” w stosunku do tego duetu nie jest przesadzony – to po prostu prawda!

Pamiętam, że „Delight”, które wspólnie stworzyli, to była jedna z pierwszych piosenek electro swingowych, które usłyszałam w swoim życiu. Nawet nie wyobrażacie sobie, jak bardzo ucieszyłam się, gdy któregoś razu oglądając reklamy w telewizji (tak, serio, należę do nielicznej grupy osób, która uwielbia oglądać reklamy! Haha), nagle w tle wybrzmiało „Delight” Jamiego Berry’ego i Octavii Rose (to chyba była reklama Fiata Tipo). Przez następne tygodnie ten utwór non stop leciał w moich głośnikach. Przejdźmy jednak do „Make Me Believe” – przecież „Delight” znacie już bardzo dobrze!

Na samym początku miałam wrażenie, że ta piosenka jest połączeniem „Peeping Tom” i „Light Up the Night” – w każdym razie na pewno tworzy z nimi spójną całość. Po typowo electro swingowym wstępie wreszcie słyszymy Octavię. Jej słodki, dziewczęcy głos urzeka mnie już od pierwszych dźwięków. Nieskazitelnie czysty, czarujący i tak pięknie współgrający z każdą częścią piosenki. Gdy już rozmarzymy się w jej genialnym wokalu, po chwili czeka na nas niespodzianka: Jamie szykuje dla nas mocne, elektroniczne, housowe brzmienie, które trochę przypomina mi piosenki Martina Solveiga.

Dzięki tym wszystkim elementom powstał świetny, doskonale wyważony electro swingowy utwór, który swoim żywym tempem i elektryzującą trąbką przenosi nas w retro klimat. Oczami wyobraźni widzę już tych wszystkich tancerzy, którzy układają choreografie do tego utworu. 🙂 Zapewniam, że „Make Me Believe” rozświetli niejedną noc i sprawi, że wasza impreza będzie trwać i trwać!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *