Electro swing,  Moja WIZja muzyki

Swing hopowa melodia, przez którą nie będziecie mogli zasnąć! Balduin & Offbeat – „I Need Sleep”

If you want to read this review in English, you can do it on Electro Swing Thing website.

Podnieście ręce do góry wszyscy ci, którzy przez przeglądanie memów lub scrollowanie Instagrama nie mogli zasnąć, pomimo wielkich chęci. Już widzę ten las rąk! 🙂 A naukowcy mówili, by nie korzystać ze smartfona na dwie godziny przed snem… Balduin i Offbeat rozumieją ten stan doskonale, dlatego ostatnio wydali genialny utwór „I Need Sleep”.

Ta kompozycja to świetna swing hopowa propozycja, która zdecydowanie różni się od wcześniejszych wydań Balduina. Gdybym usłyszała ten utwór nie wiedząc o tym, że jest on autorstwa mojego ulubionego electro swingowego duetu, poznałabym go tylko po… tym charakterystycznym saksofonie Benedikta. Serio! Nawet mój mąż myślał, że „I Need Sleep” skomponował LVDS! Dla nas było to więc mega pozytywne zaskoczenie. Swing hop, który wprost doskonale wpasowuje się w wakacyjny klimat – to jest to! Ale moje wakacje były już dawno temu i pierwsze, co powiedziałam, wracając do pracy, to właśnie „I Need Sleep„!

Nic tak nie pasuje do swing hopu jak dobry wokal. Uwielbiałam Offbeata za świetne rytmiczne rapowanie do „Swing in Spring” i „Very Nice People”. Ucieszyłam się, gdy to właśnie jego usłyszałam w nowej piosence Balduina. Ma tak świetne flow, że dzięki niemu po prostu nie da się nie bujać w rytm „I Need Sleep”. P.S. bardzo lubię jego angielski akcent!

Gdy dowiedziałam się, że Balduin grają koncert we wrześniu, od razu chciałam kupować bilety. Byłoby super móc w końcu posłuchać na żywo ich kultowych utworów – przecież Niemcy nie są wcale tak daleko od Polski. Potem spojrzałam na mapę i przeżyłam szok: trasa Warszawa-Frankfurt nad Menem – 11 godzin samochodem! Ej, chłopaki, wiem, że to czytacie. 🙂 Zagrajcie koncert trochę bliżej. Do Berlina na pewno bym dla Was przyjechała – to tylko pięć i pół godziny jazdy!

Wracając do „I Need Sleep”. Już wiecie, co następnym razem robić, gdy nocą przeglądacie Internety – po prostu odpalcie ten utwór. Choć nie gwarantuję, że zaśniecie – „I Need Sleep” może też sprawić, że tak jak ja, po odtworzeniu automatycznie dostaniecie +50 do energii. Słuchacie na własną odpowiedzialność!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *