Electro swing,  Moja WIZja muzyki

Smakuj życie! I nie słuchaj tej piosenki, gdy jesteś na diecie! DELADAP & Wolfgang Lohr feat. Melinda Stoika – „Cream Soda”

If you want to read this review in English, you can do it on Electro Swing Thing website.

Nawet nie wiecie, jak długo czekałam, aż w cyklu moich recenzji pojawi się temat… jedzenia! Dziś w końcu nadszedł ten moment, a ja mam przyjemność opowiedzieć Wam kilka słów o jednym z moich ulubionych electro swingowych duetów producenckich – DELADAP & Wolfgang Lohr. Przedstawiam Wam ich nowy utwór, czyli „Cream Soda”. Od razu zdradzę Wam, że to smakowity kąsek – pod każdym względem!

Przepis na electro swingowy hit

Jak doskonale wiecie, DELADAP, Wolfgang Lohr i Melinda Stoika już dawno podzielili się z nami przepisem na doskonały utwór – oczywiście mowa o „Make a Swing Great Again”, który stał się już nieoficjalnym hymnem electro swingu. Zarówno w przypadku tego utworu, jak i „Cream Soda”, sytuacja wygląda bardzo podobnie: odrobina melodii w stylu vintage, szczypta disco, całkiem duża dawka sekcji dętej i oczywiście wisienka na torcie, czyli doskonała Melinda Stoika, a właściwie jej fantastyczny, delikatny wokal.

Muzyka pełna kalorii

Kiedy słuchamy słów piosenki, które przypominają nam o smakołykach takich jak bita śmietana czy wiórki czekoladowe, to… totalnie mnie to nie rusza! Należę do tej grupy osób, które nie przepadają za słodyczami – wolę kwaśne drinki i chipsy. Nie przeszkadza mi to jednak w tym, by delektować się „Cream Soda”, która wystarczająco osładza moją duszę i serce. 🙂

Moje domowe karaoke

Bardzo, ale to bardzo lubię, gdy do utworu dołączany jest instrumental. Nie dlatego, że nie podoba mi się wokal – ja sobie nie wyobrażam „Cream Soda” bez głosu Melindy! Po pierwsze, gdy słucham utworu w takiej wersji, jeszcze lepiej słyszę każdy instrument muzyczny – to bardzo ułatwia mi pisanie recenzji. A po drugie, czasem śpiewam sobie te piosenki lub wymyślam do nich swoje własne krótkie teksty. Robię sobie takie prywatne karaoke. Tak, macie rację, możecie współczuć mojemu mężowi! 😀

Cream Soda” od DELADAP, Wolfganga Lohra i Melindy Stoiki to utwór, który moglibyśmy sklasyfikować jako swing pop. W swojej nieco futurystycznej odsłonie, którą widzimy na wideoklipie, jeszcze bardziej udowadnia nam, że to dopiero początek wyśmienitych eksperymentów z electro swingiem. Szansa, że wróci do dawnych łask, jest bardzo duża. Make a swing great again!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *