Electro swing,  Moja WIZja muzyki

Romantyczna strona electro swingu. Zakochaj się na wiosnę! Balduin feat. J Fitz – „Yato”

If you want to read this review in English, you can do it on Electro Swing Thing site.

W ten piątek wyszło na rynek muzyczny mnóstwo fantastycznych electro swingowych nowości. Neo swingowe i k-popowe „Loco” od Mr Jazzka, doskonały dyskotekowy utwór „Dance Into My Dreams” od DJ Mibor i Tallulah Goodtimes, genialna klimatyczna Epka „Vintage FM” od Tape Five”… Uwierzcie, że miałam bardzo trudną decyzję, co zrecenzować w tym tygodniu. Gdy rano usłyszałam „Yato” od niemieckiego duetu Balduin, nagranego wraz ze świetnym wokalistą J Fitz, wszystkie moje wątpliwości zostały rozwiane. To piosenka o miłości: a właśnie to uczucie najczęściej rodzi się na wiosnę. Już od pierwszych dźwięków miałam wrażenie, jakby napływała ze wszystkich stron!

Pełny tytuł utworu „Yato” to oczywiście „You Are the One”. Trochę mnie znacie, więc wiecie, że lubię doszukiwać się drugiego dna i nadinterpretować. Poszukałam w Internecie i wyszło, że „Yato” w języku północnoamerykańskiego plemienia Zuni to nic innego jak „słońce”! 🙂 Gdy wsłuchacie się w tekst, zobaczycie, że to naprawdę pasuje! A teraz ręka do góry, kto z Was choć raz powiedział „słoneczko” na swoją ukochaną osobę? 🙂

Skoro jesteśmy w tym temacie, do „Yato” Balduin dodali całe mnóstwo słońca i oczywiście dużo pozytywnej energii. Electro swingowe pianino na samym początku wprowadza nas w taneczny nastrój a saksofonowe wstawki pomiędzy refrenem a zwrotkami wywołują u mnie motyle w brzuchu. Podobnie jak w miłości, prawda?

Na uwagę zasługuje charyzmatyczny, ciepły, łagodny głos J Fitza. Jak dla mnie brzmi jak połączenie Rag’n’Bone Mana (może to przez to „ooooh” pod koniec piosenki :)) i Aloe Blacc. Uwielbiam R&B, więc po usłyszeniu jego wokalu obiecałam sobie, że przesłucham jego utwory. Są naprawdę dobre, koniecznie je sprawdźcie, jeśli lubicie ten gatunek muzyczny.

Balduin na swoim Instagramie napisali, że „Yato” jest najpiękniejszą piosenka o miłości, jaką do tej pory wydali. Ja się z tym całkowicie zgadzam. Mnie już rozkochali w swojej muzyce, a teraz czas na Was! Kto wie, może dzięki temu utworowi uda się Wam rozpalić w kimś uczucia? 🙂 Jedno jest pewne: to doskonała piosenka na wiosnę i lato. Od razu dodałam ją do swojej wakacyjnej playlisty!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *