Electro swing,  Moja WIZja muzyki

Edukacja ekologiczna w rytmie swing hopu! Recenzja: Madam Misfit – „The Wombling Song”

If you want to read this review in English, you can do it on Electro Swing Thing website.

W swoich recenzjach zawsze staram się odnosić do wielu różnych kwestii. Było już kilka słów o miłości, wolności, podróżach… Chętnie sięgam również po tematykę naszego życia codziennego (którą opisywałam zwłaszcza w trakcie ostatniego lockdownu). A dzisiaj za sprawą nowej piosenki od Madam Misfit czyli „The Wombling Song”, porozmawiamy sobie trochę o ekologii i oczywiście… swing hopie!

To jest czas swing hopu!

Zauważyłam, że coraz więcej electro swingowych artystów chętnie sięga po jeszcze bardziej rytmiczny odłam tego gatunku muzycznego, czyli swing hop. Do tej piosenki pasuje on wprost doskonale. Madam Misfit tak naprawdę stworzyła własną interpretację utworu zespołu The Wombles (jego założyciele zainspirowali się postaciami z popularnej w latach 80. angielskiej bajki, która miała na celu edukować dzieci na temat ochrony środowiska).

Oprócz doskonałego rapowania Madam Misfit, które niewątpliwie jest jej cechą rozpoznawalną (jej głos przypomina mi trochę wokal japońskiej gwiazdy electro swingu – Demondice), w „The Wombling Song” możemy usłyszeć również głos Davida Attenborough, znanego i cenionego na całym świecie biologa. Dzięki Madam Misfit stał się w tej piosence raperem! 🙂 A jak się dobrze wsłuchasz, to usłyszysz również niesamowite brzmienie klarnetu – oczywiście to ona na nim gra!

Wideoklip, który zmotywuje Cię do działania!

Bardzo podoba mi się ten bajkowy motyw, przewijający się przez całą piosenkę. Poczujesz go jeszcze bardziej, gdy obejrzysz teledysk do „The Wombling Song”. Możesz pokazać to wideo swojemu dziecku i… razem z nim zrobić latawiec z plastikowej torby. To świetny sposób na kreatywne spędzenie wolnego czasu!

Gdy słyszę „The Wombling Song”, po prostu mam ochotę wziąć worek na śmieci, udać się nad rzekę Wisłę i ogarnąć tereny leśne znajdujące się wokół niej. Hmm, trochę brzmi to jak wyzwanie! A Ty w jaki sposób przyczynisz się do ochrony środowiska? Może właśnie posłuchasz najnowszego wydania od Madam Misfit i to zainspiruje Cię do działania? 🙂

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *